Sněhurka a sedm trpaslíků
Neděle, 12. červen 2011

Na samotě v krásném prostředí u rybníka, poblíž malé vesničky žila dívka, která se jmenovala Sněhurka. Byla krásná, hodná, kde mohla, tam pomohla. S ní tam žilo 7 pomocníčků – trpaslíčků. Ti se starali o to, aby v okolí domečku a vesnice byl pořádek, chystali pro obyvatele všelijaké kulturní a jiné akce a v neposlední řadě působili jako požární preventisté a hasili požáry. Naštěstí jich nebylo mnoho.

Vesnici vládl starosta se svým komandem přisluhovačů – říkali si radní. Tomu se zalíbil Sněhurčin pozemek s domem a chtěl ho za každou cenu získat pro sebe. Znal totiž územní plány kraje a věděl, že by tam mohl vybudovat síť hotelů, kemp a relaxační centrum a zisky by mu výrazně vylepšily rodinný rozpočet.

Proto začal Sněhurku přesvědčovat a dělat jí nabídky, aby mu prodala pozemek i s domem. Nejprve po dobrém. Přemlouval, uplácel, zvyšoval cenu. Ale Sněhurka odolávala. I proto, že ji podporovali trpaslíci, kterým se jednání starosty nelíbilo. On jim mimo jiné odmítal poskytovat pomoc a podporu z fondů obce. A to i přesto, že to byli ochránci bezpečí občanů před ohněm.

Když starosta viděl, že po dobrém nic nepořídí, přitvrdil. Nejprve na Sněhurku uvalil nesmyslné a nezákonné poplatky. Například si vymyslel, že ona a trpaslíci znečišťují vodu v rybníce a chtěl po nich zaplatit vyčištění, pokutu za vysoké emise z komína domu, trpaslíkům nepřispěl na revize jejich vybavení, strhával jim poplatky za energie z peněz, které od něj milostivě dostali a podobné nesmysly a naschvály.

Starosta přitvrzuje. Nařídí pokácet stroma v zahradě, překopat jedinou příjezdovou cestu k domku, občas jim někdo rozbije okno. Sněhurka je na pokraji sil a ani trpaslíkům není do zpěvu. Ve vsi hoří a oni nejsou schopni jet na pomoc. Nakonec Sněhurka kolabuje.

Trpaslíkům se nepodařilo Sněhurku vzkřísit. Uložili ji proto do rakve a odnášejí ji pohřbít v zahradě. Při odpočinku se zjevuje bohatý podnikatel, který zabloudil na houbách a hledá cestu. Vyptává se, co se stalo a protože má kurz první pomoci, probírá polibkem Sněhurku. Potom volá svým právníkům a vydává pokyny, co má kdo udělat a jaké mají přijmout opatření. Chvíli na to pro starostu a zastupitele přijíždí URNA, zatýká je a odvádí pryč.

Ve vesnici byly vyhlášeny nové volby. Vyhrál je podnikatel, který zachránil celou obec. Trpaslíci jsou jmenováni jako zastupitelé. Sněhurka a podnikatel se do sebe zamilovali a mají svatbu. Oba spolu vybudovali to, co chtěl vybudovat starý starosta. Ovšem na rozdíl od něj to budovali pro blaho obce a ne pro sebe. A trpaslíci se dál starali o požární bezpečí v obci.

A žili šťastně až do smrti.

 

Copyright © SDH Šumvald 2008 - 2023 | Realizace a technická podpora: Petr Coufal.